Pranajama w Normobarii


W komorze normobarycznej mamy ciśnienie wynoszące 1500 hPa, powietrze zawiera 40% tlenu, 2 % dwutlenku węgla, a także 0,5% wodoru.

(standardowo w powietrzu mamy cisnienie wynoszące 1000 hPa, około 21% tlenu i tylko 0,03% dwutlenku węgla)

Co nam to daje?

Ciśnienie i tlen – Im wyższe ciśnienie, tym organizm skuteczniej wykorzystuje dochodzący do niego tlen. Więcej energii!

Dwutlenk węgla, wcale nie jest zły! Pełni on niezbędną rolę podczas transportu tlenu do komórek i krwiobiegu. Jego niedobór znacząco obniża skuteczność dotlenienia wszystkich komórek.

Wodór wpływa z kolei na neutralizowanie rodników hydroksylowych, które w dużej mierze odpowiadają za procesy starzenia, prostym językiem mówiąc – młodniejemy! 😃

Zalet i korzyści w 'internetach’ znajdziecie wiele. Nie będę ich tu powielać.

Co ja o tym myślę?

W dzisiejszych czasach musimy sobie poszukać zajęć które nas uspokoją, zregenerują. Długotrwały stres negatywnie wpływa na nasze ciało. Czasem objawia się bólami, których początkowo nie kojarzymy ze stresem. Napięcia w ciele, płytki oddech, bóle brzucha, ból w okolicy dolnych pleców, kiepski sen, brak energii, obniżenie odporności.. no temat rzeka.

W normobarii oprócz tego, że zdrowo pooddychamy możemy spędzić czas w super towarzystwie. A miłych spotkań nigdy za wiele!

A że przy okazji wyjdziemy z komory młodsi… no biorę w ciemno! 😁😂💃

Regularne zajęcia pranajamy w Normobarii

Pranajama to kontrola oddechu. Prana, czyli energia życiowa + ajama, czyli kontrolowanie, pogłębianie daje nam najbardziej mądrą praktykę na świecie: pranajamę.

Równomierne i świadome oddychanie ćwiczy nasze mięśnie oddechowe i przeciwdziała płytkiemu, szybkiemu i nieregularnemu oddechowi. To uspokaja umysł i pozytywnie wpływa na emocje.

„Jogini stwierdzili, że zwierzęta, które oddychają powoli (żółwie, słonie), zazwyczaj długo żyją.”

No coś w tym jest 😉

Zapraszam na sesje oddechowe w takiej komorze. Techniki oddechowe i rozluźniające, które pomogą wam się zrelaksować gdy tego potrzebujecie.

Sesja 1,5h dla posiadaczy karnetów jogowych – 100zł, dla pozostałych osób – 130zł.

Sesje organizowane są 1 w miesiącu w 6-osobowych grupach.

Zapisy: tel. 530580239, email: ewa@pestkalifestyle


Przewiń do góry