Opis zajęć

Vinyasa Joga

To zajęcia w których akcent położony jest na dynamikę, oddech i płynne przejścia pomiędzy pozycjami. Na vinyasie budujemy jednocześnie siłę i elastyczność. Podstawową cechą vinyasa jogi jest synchronizacja ruchu i oddechu, dodatkowo w połączeniu z prawidłową aktywnością w asanach i odpowiednim skupieniem uwagi, praktyka vinyasy efektywnie absorbuje umysł i wycisza go pozostawiając wyostrzoną świadomość.

Power Vinyasa Joga

Bardzo dynamiczna odmiana vinyasa joga z elementami treningu funkcjonalnego. Serce trochę mocniej zabije i to będzie prawdziwa frajda dla układu krwionośnego !

Joga Flow

To prawdziwa medytacja w ruchu. Płynność i lekkość, z każdym powtórzeniem coraz większa radość z miękkości praktyki. Zajęcia dynamiczne, poprawiające silę, elastyczność, zawierają elementy mobility. Jeśli lubisz taniec – te zajęcia są dla ciebie.

Zdrowy Kręgosłup

Zajęcia prozdrowotne skoncentrowane na profilaktyce bólów i przeciążeń kręgosłupa. Zawierające ćwiczenia wzmacniające i poprawiające ruchomość kręgosłupa. Zwiększenie świadomości pracy z ciałem, stabilizacja centralna i mocne mięśnie grzbietu – to główne efekty zajęć.

Joga powięziowa

Pracujemy na poziomie odczuwania, tzw. granica bólu i przyjemności, a kluczowym elementem jest oddech, który wspomaga wyciszenie układu nerwowego. Sekwencja zajęć jest budowana tak, aby pracować nad konkretną taśmą anatomiczną. Zaczynamy pracę zawsze od automasażu, rozluźnieniu miejsc najbardziej napiętych, dalej pracujemy nad wydłużaniem mięśni i komfortem ruchu w całym ciele.

Mobility & Stability

Pracujemy nad stabilizacją centralną jak i nad poprawą mobilności w stawach. Mobilność i stabilizacja powinny stanowić podwaliny dla każdej dyscypliny sportowej. Pracujemy na aktywnych zakresach pracując jednocześnie nad elastycznością i siłą. Uczymy nasz układ nerwowy nowych wzorców ruchowych, aby ciało było silne i funkcjonalne na co dzień.

Yin Joga

Celem tego stylu jogi jest praca na głębszych strukturach ciała. Podczas praktyki Yin jogi ćwiczymy na rozluźnionych mięśniach i szukamy wygodnej pozycji bez napięcia mięśni i trwamy w pozycji minimum 1,5 minuty w bezruchu. Po tym czasie tkanki mają szanse się rozluźnić. Regularna praktyka Yin zmniejsza stres, redukuje napięcia i poprawia komfort snu.

Ashtanga

Ashtanga charakteryzuje się dynamicznymi, płynnymi sekwencjami asan (czyli pozycjami) pogrupowanymi w ściśle określonej i stałej kolejności. Praktyka stałej sekwencji asan umożliwia wyłączenie myślenia, a więc przy skupieniu tylko na oddechu staje się wspaniałą medytacją w ruchu. To fantastyczny trening umysłu do bycia „tu i teraz” oraz do koncentracji.

Pilates

Metoda nazwana “sztuką wewnętrznej pracy”. Skupia się przede wszystkim na płynnym ruchu synchronizowanym z oddechem, centralnej wytrzymałości oraz sile stabilności przy jednoczesnym pełnym zakresie ruchu w stawie . Ćwiczenia pilatesu zwiększają świadomość ciała, poprawiają jego elastyczność, równowagę i siłę, aby ułatwić odnajdywanie własnej techniki podczas każdego sportu /aktywności fizycznej.

Relaksacja prowadzona

Zajęcia mające na celu redukcje napięć, zawierają elementy automasażu, wprowadzane są elementy medytacji, pracy z oddechem, BodyScan. Kończymy zajęcia dźwiękami mis tybetańskich i gongu.

Przewiń do góry