Kurs dla kobiet w ciąży

Zapraszamy przyszłe mamy na kurs gdzie będziecie zaopiekowane zarówno fizycznie jak i psychicznie.

To w sumie 16 godzin spotkań przez 6 tygodni. Szczegółowy grafik zajęć i możliwość zapisów znajdziecie Tu:

https://app.fitssey.com/PestkaStudioJogi/frontoffice/courses

Jeśli nie możecie uczestniczyć w zajęciach praktycznych, można się zapisać na same wykłady,

Poniżej opis wszystkich zajęć i prowadzących.

Zajęcia praktyczne poprowadzą Natalia (fizjoterapia Uroginekologiczna), Ewa (Ashtanga Vinyasa Joga Teacher, Prenatal Yoga Teacher) i Ania (Mustistyle Joga teacher, Prenatal Joga Teacher)

Zapraszamy od II trymestru w szczególności w III trymestrze

Fizjoterapeutyczne przygotowanie do porodu 
Zajęcia skupiają się na: 

– świadomej relaksacji mięśni dna miednicy 
– prawidłowym oddechu
– pozycjach stymulujących ułożenie główkowe dziecka 
– nauki prawidłowej pracy mięśni dna miednicy podczas aktywnego ruchu 
– nauka prawidłowej postawy i nawyków w ciąży 
– ćwiczenia rozluźniające mięśnie kręgosłupa w szczególności odcinek lędźwiowo- krzyżowy

– pozycjach przeciwbólowych pomocnych przy porodzie

Natalia Kiełbasa – Absolwentka kierunku fizjoterapia na Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu oraz na Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu. Ukończyła szkolenia dotyczące fizjoterapii uroginekologicznej prowadzone przez polskich jak i zagranicznych specjalistów m.in. Fundacji Aenon Forum Media, MedCoach, a obecnie w trakcie wielomodułowego, certyfikowanego szkolenia z Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego (PTUG). Swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuje pracując głównie z pacjentami w leczeniu dysfunkcji zaburzeń uroginekologicznych takich jak: rozejście mięśnia prostego brzucha,terapia blizn po porodzie,nietrzymanie moczu, obniżenie narządów rodnych, bolesne miesiączkowanie, bolesne współżycie/dyspaurenia, dolegliwości w trakcie trwania ciąży, opieki okołoporodowej, przygotowanie do porodu.

Ewa oraz Anna, obie po certyfikowanych kursach jogi dla kobiec w ciąży. Zajęcia, koncentrują się głównie na pozycjach relaksacyjnych dających odprężenie fizyczne i psychiczne. Joga prenatalna ma dobroczynny wpływ na zdrowie fizyczne, psychiczne, a także przygotowuje mamę do porodu. Zajęcia mają niską intensywność, skupiamy się na wzmacnianiu wybranych partii ciała, pracujemy dużo z oddechem.

Zajęcia wykładowe z Joanną Mikołajczak – Orwat

Joanna Mikołajczak-Orwat – pasjonatka rodzicielstwa, wspierania kobiet, muzyk-arteterapeutka. Uczestniczka wielu szkoleń Fundacji Rodzić po Ludzku (w tym prowadzenia aktywnej szkoły rodzenia), Centrum Nauki o Laktacji oraz kursu instruktorskiego Masażu Shantala. Jej największą pasją jest wspieranie kobiet w karmieniu, ale także towarzyszenie młodym mamom w pierwszych krokach macierzyństwa. Propagatorka idei Rodzicielstwa Bliskości, chustonoszenia i masażu niemowląt. Podczas naszych warsztatów opowie jak rodzicielstwo zamienić we wspaniałą przygodę, która przyniesie nam wiele wzruszeń, satysfakcji i bliskości, z poszanowaniem granic własnych i najlepszą odpowiedzią na potrzeby naszego dziecka. Pomoże odnaleźć się w gęstwinie rad i zaleceń, ale przede wszystkim doda wiary, że z wszystkim sobie poradzicie. Otrzymacie podpowiedzi jak zrobić żeby Wasza „droga mleczna” przebiegała torem, który sobie wybierzecie, pokaże jak prawidłowo rozpocząć przygodę z chustonoszeniem i jak własnym dotykiem pomóc dziecku w trudnych chwilach. To opowieść o tym, że w naszych rękach mamy cały wszechświat. Ten w brzuszku i ten w ramionach

Rodzicielstwo Premium bez gadżetów, tylko esencja obecności.

Zajęcia wykładowe z Joanną Janiszewską – osteopatia

Joanna Janiszewska- dyplomowany osteopata i fizjoterapeutka. Ukończyła liczne Master Course’y pod czujnym okiem wybitnych osteopatów oraz studia specjalizacyjne – Osteopatia w Pediatrii. Doskonali swoje umiejętności w wielu obszarach terapii, a ostatnie lata centrum jej zainteresowań stanowią dzieci. Podczas naszych warsztatów opowie o wpływie okresu porodowego na dziecko i na relację matka-dziecko. Pokaże jak przez odpowiedni dotyk i codzienne gesty możemy zapewnić dziecku poczucie bezpieczeństwa- tak niezbędne do prawidłowego rozwoju; jak przyjemna pielęgnacja może być wygodnym sposobem współpracy i komunikacji między rodzicem i dzieckiem. Pokaże w jaki sposób opiekować się dzieckiem by mogło harmonijnie wzrastać i osiągać kolejne etapy rozwoju. Podpowie jak nosić, podnosić, przewijać, układać i wyciszać dziecko; jakie są różnice w pielęgnacji dziecka urodzonego siłami natury a porodem przez cesarskie cięcie. Odpowie na najczęściej zadawane pytania przez rodziców dotyczące bucików, sadzania, chodzenia, używania przeróżnych gadżetów i zabawek. Przybliży temat tzw. „napięcia mięśniowego „, asymetrii, kolek, zaparć, wad zgryzu oraz ściśle łączących się z tym tematem problemów ruchowo-emocjonalnych dzieci szkolnych i przedszkolnych. Pokaże jak wspomagać dziecko, aby mogło zbliżyć się do pełnego rozwoju swojego potencjału. Budowanie podstaw do zdrowego i harmonijnego rozwoju zaczyna się już od pierwszych chwil życia dziecka, jest wspaniałą inwestycją i piękną wspólną przygodą

W celu rezerwacji miejsca proszę o wpłatę zaliczki 170zł na konto

Ewa Maćkowiak

 

12 1090 1607 0000 0000 6011 6240

Przewiń do góry