Obóz letni

Zapraszamy na 7 dniowy Letni Obóz Jogowy, który odbędzie się w dniach 28.08-03.09.2023 Czarnów Rudawy Janowickie.

Podczas obozu możesz wziąć udział w 1 lub w 2 kursach, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Kursy poprowadzą Ada Suska, Ewa Maćkowiak i Olga Kuriata

Kurs nauczycielski Joga Flow 30 godzinny z certyfikatem YACEP

Podczas kursu dowiesz się jak układać kreatywne flow sekwencje, skupiające się na płynnych tranzycjach pomiędzy asanami. Popracujemy nad płynnością, techniką i jakością ruchu.

 

Program kursu:

Jak układać sekwencje flow

Spinal Wave – pierwsze spotkanie będzie poświęcone pracy nad elastycznością kręgosłupa. Skupimy się nad jego mobilnością podczas skłonów i wygięć. Naturalne krzywizny kręgosłupa będą naszym wyznacznikiem do praktyki. Nauczysz się bezpiecznie wykonywać wygięcia poprzez świadome uaktywnienie tylnej części ciała używając punktów podparcia. Dowiesz się jak pogłębiać bezpiecznie wygięcia wykorzystując zwiększanie objętości górnej części klatki piersiowej na wdechu, przy równoczesnym opadnięciu przepony i aktywacji poprzecznego brzucha.

Wypełnianie przestrzeni – Drugie spotkanie będzie w pełni poświęcone pracy ciała nad wypełnianiem przestrzeni w płaszczyźnie czołowej, strzałkowej i poprzecznej. Rozpoczniemy od pracy z resistance bands aby lepiej poczuć na czym polega praca z oporem i wypełnianiem przestrzeni. Następnie spróbujemy poprzez używanie podłoża zwiększać kształt ciała i efektywniej wypełniać przestrzeń.

Oddech a płynność ruchu – To właśnie oddech daje nam płynność i lekkość. Podczas tej praktyki popracujemy nad ciągłością ruchu i wypełnianiem czasu. Skupimy się na tranzycjach pomiędzy pozycjami.

Mobility obręczy barkowej

Ustawienia/stabilizacja łopatki kluczem do głębszych wygięć i bezpiecznej praktyki

Elastyczna powięź jako element siły (gł. taśma spirana, boczne i funkcjonalna)

Siła nóg – stopy, kolana, biodra

Lekkość flow – wpływ mięśni dna miednicy

Mięśnie dna miednicy, rola przepony, mięśnie core

Kurs Joga Terapeutyczna 30 godzinny z certyfikatem Olala Yoga&Pilates School

 

Przez jogę terapeutyczną rozumiemy zajęcia dla osób, które poprzez ograniczenia nie są w stanie uczestniczyć w zajęciach dla osób zdrowych i wymagają dodatkowej uwagi i zrozumienia warunków ciała. Przy dobrej organizacji zajęć można, a nawet trzeba wcielać osoby z problemami do grupy ogólnej, aby poczuły że są akceptowane. Często sama dolegliwość jest już formą wykluczenia. Jedno ze znaczeń słowa „joga „ to „łączyć „ więc róbmy wszystko aby osoba z dysfunkcjami miała poczucie przynależności. Nasza praca nie kończy się na sali, jeśli klienci wracają do nas i skarżą się wciąż na te same dolegliwości, to powinniśmy ich uświadamiać i zachęcać do stosowania różnych autoterapii. Im więcej wiedzy przekazujesz tym chętniej i częściej ludzie przychodzą na twoje zajęcia. Nasze zaangażowanie w zdrowie klienta, musi iść w parze ze współpracą z jego strony. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy dostęp do leczenia jest utrudniony, ludzie zaczynają zwracać większą uwagę na profilaktykę . Nasza rola w tym zakresie jest ogromna.

 

Program kursu:

Miednica – podstawa ciała. Ustawienie miednicy jako początek prawidłowej oceny możliwości ruchowych, zarówno dla stawów biodrowych jak i kręgosłupa

Stawy biodrowe zaawansowane zwyrodnienia stawów biodrowych. Sprawność stawów biodrowych jest w dużej mierze uzależniona od stylu życia. Zarówno zbyt mało, jak i zbyt dużo obciążającego ruchu, może doprowadzić do zniszczenia chrząstki stawowej w obrębie tego kluczowego dla przemieszczania się stawu. Profilaktyka stawu biodrowego polega na zrozumieniu wszystkich zakresów ruchowych, oraz na mądrym i zrównoważonym treningu.

Praca na strefach odruchowych, kiedy nie mamy możliwości pełnego zakresu ruchowego w danym stawie, często niedoceniana, jest jedna z możliwości, które możemy włączyć w zajęcia. Uświadomienie klienta jak nawyki dnia codziennego, a nawet ułożenie kończyn w czasie snu wpływają na przeciążenie statyczne tego obszaru i wprowadzenie siadów korygujących, przedłuża żywotność stawu, oraz znacznie poprawia komfort nawet w

zaawansowanym stadium zwyrodnienia. A przywrócenie równowagi mięśniowej w tym obszarze znacznie przyspiesza powrót do sprawności po wszczepieniu endoprotezy. Poruszymy również rolę sfery psychiczno-duchowej , jako psychogennej przyczyny zwyrodnienia stawu biodrowego.

Przeciążenia kręgosłupa

Zespoły przeciążenia lędźwiowego odcinka kręgosłupa, które jest najczęstszą przyczyną trafiania osób na zajęcia jogi. Dowiesz się jak w szybki sposób zweryfikować stan fizyczny danej osoby, ocenić w którym kierunku prowadzić zajęcia , aby w sposób zauważalny przywrócić komfort w ciele.

Zniesione naturalne krzywizny kręgosłupa, niezależnie od przyczyny, czy to uraz, operacja

ortopedyczna ( założenie blokady w postaci klamr na trzony kręgosłupa) czy zwyrodnienie kręgosłupa. Dyskopatie w różnych odcinkach kręgosłupa – jak uniknąć przeciążenia.

Zdrowy kręgosłup w praktyce, ruchy we wszystkich kierunkach

Mięśnie dna miednicy, rola przepony, mięśnie core

Koncepcja powięzi

Siła nóg – stopy, kolana, biodra

Lekkość flow – wpływ mięśni dna miednicy

Koncepcja Pięciu Żywiołów – podejście holistyczne

Dowiesz się jak według medycyny chińskiej pracować z ciałem w ciągu całego roku. Medycyna chińska jako metoda holistyczna, traktuje człowieka jako całość fizyczną, emocjonalną i duchową. Praktyczne wykorzystanie aspektów medycyny chińskiej, praca z żywiołami i porami roku, aby wykorzystać potencjał danej chwili

Praca z układem limfatycznym – praktyczne wykorzystanie mapy punktów Chapmana w celu lepszego dotarcia do mięśni i narządów wewnętrznych

Mudry na poszczególne narządy wewnętrzne do wykorzystania w praktyce jogi

Związek meridianów z emocjami, jak pracować z lękiem, złością, poczuciem winy itd.

Jaki jest koszt Letniego Obozu Treningowego?

3900 zł – Early Bird – 6 noclegów, pełne wyżywienia udział w 1 wybranym kursie. Niższa cena obowiązuje do 15 maja 2023.

5200 zł – Early Bird – cena 6 noclegów, pełne wyżywienia udział w 2 kursach. Niższa cena obowiązuje do 15 maja 2023.

4200 zł – Regularna cena – 6 noclegów, pełne wyżywienia udział w 1 wybranym kursie. Wpłacenie zaliczki po 15 maja.

5600 zł – Regularna cena – 6 noclegów, pełne wyżywienia udział w 2 kursach. Wpłacenie zaliczki po 15 maja

W celu rezerwacji miejsca należy wpłacić zaliczkę 1500 zł, pozostała część płatna do 15 czerwca 2023r.

Zgłoszenia przyjmujemy na maila olalakursy@gmail.com

Uwaga ilość miejsc ograniczona mamy tylko 23!

Dane do przelewu:

Ada Suska

numer konta: 70 1140 2004 0000 3702 8118 5658

w tytule: Letni Obóz Jogowy oraz rodzaj kursu na który się zapisujesz

Gdzie odbędzie się Letni Obóz Jogowy?

Czarnów, Rudawy Janowickie

Zakwaterowanie w pokojach 1, 2 lub 3 osobowych.

Przewiń do góry