Camp Sportowy Izery

Ile wiesz o oddechu?
To pierwszy z dwóch warsztatów, na który chce ci
ę zaprosić. Na którym chce żebyś zapoznał/zapoznała się ze swoim ciałem oraz z podstawową jego funkcją jaką jest oddech. Czy wiesz że to jak oddychasz wpływa na twoją postawę ciała, wygląd twarzy, samopoczucie, koncentrację, wyniki w pracy, w nauce, samoocenę, wytrzymałość, wyniki w sporcie itd.. A może to jak wygląda twoja sylwetka wpływa na twój oddech?
Porozmawiamy o fizjologii oddychania i o tym co si
ę zmieniło na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Wyjaśnimy rolę jaka odgrywa dwutlenek węgla. Trochę o hiperwentylacji i jej powiązaniu z astmą. Zapoznamy się z metoda Butejki i wpływie tej metody na poprawę jakości życia. I ostatni ważny punkt – dysfunkcje oddechowe a postawa ciała. Omówimy tu działanie przepony i mięśni dna miednicy oraz ich wpływie na działanie taśm powięziowych oraz na przewlekły ból, z którym przez lata nie możesz się uporać, a może i nawet się do niego przyzwyczaiłeś/przyzwyczaiłaś?
Poszukamy wygody w swoim ciele, lekko
ści i stabilności.

Żyjemy bardzo wychodnie. Jeśli chcemy zrobić coś trudnego nasz mózg się buntuje i wraca na łatwą drogę. Przez co podejmując jakieś działania często poddajemy się po napotkaniu pierwszych trudności
Ale! Mo
żemy trenować nasz układ nerwowy przygotowując go na trudy życia codziennego trenując go w bezpiecznej dla niego przestrzeni.
Chcesz wiedzie
ć jak?
Zapraszam ci
ę na drugi warsztat z cyklu poznaj swoje ciało
„Mózg odporny na stres”
Zapoznasz si
ę tu z reakcjami stresowymi twojego mózgu, dowiesz się jak wspierać neuroplastyczność mózgu. Jakie działania podejmować aby zachować sprawność mózgu i ciała na długie lata. Jak praca z oddechem i aktywność fizyczna wpływają na nasz mózg i układ nerwowy. Dlaczego ruch powinniśmy traktować jako higienę dnia codziennego?
Wspomn
ę też co nie co o powięzi i gotowości naszego układu nerwowego do podjęcia wysiłku.
Go
ściem tego warsztatu będzie Agata Gertchen Dominiak, trenerka efektywnej nauki. Pogada trochę o dopaminie i przeprowadzi kilka zabaw ruchowych wspierających nasz rozwój.

Zachęcam do zapisania się na oba warsztaty bo jeden będzie wynikać z drugiego. Oba są całością.
Inwestycja 150z
ł / 120zł dla osób na aktywnych kontraktach w pestka Studio Jogi
Zapisy Ewa – w wiadomo
ści prywatnej
Gwarancj
ą miejsca jest włata całości kwoty na konto lub gotówka w studiu.

Warsztaty poprowadzą
Ewa Ma
ćkowiak, certyfikowany nauczyciel jogi RYT 500, Trener oddechu, szkoleniowiec na kursach nauczycielskich, uczestnik wielu kursów traktujących o ciele.
Propaguje zdrowy styl
życia na wielu płaszczyznach. Uczę świadomego ruchu. Aktywność fizyczna towarzyszy mi codziennie. Wiem, że połączenie świadomego ruchu elementów powięziowych, neurojogi i mobility pomaga w przewlekłych kontuzjach i zapobiega tym przyszłym. Natomiast praca z układem nerwowym, zrozumienie w jaki sposób nasz mózg reaguje na sytuacje i czy możemy przez odpowiednie techniki i nastawienie na niego wpłynąć, ułatwi nam życie i pozwoli zrozumieć nasze zachowania. Podstawowa wiedza na temat swojego ciała, słuchanie swojego ciała, umiejętność odczytywania sygnałów, dobranie odpowiedniej praktyki/treningu sprawi, że nasze ciało będzie sprawniejsze w życiu codziennym, a nasza głowa otwarta na nowe.
Agata
Nauczycielka wychowania fizycznego, dyplomowany instruktor ta
ńca i gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej oraz trenerka efektywnej nauki.
Ostatnio najbardziej znana jako twórca cyfrowy skryty pod mark
ą Nauka poszła w las.
Łączy wszystkie poznane dziedziny znajdując im punkty styczne, tworząc gamę pomysłów na nietuzinkowe wsparcie w rozwoju motorycznym i intelektualnym. Jej zajęcia to kopalnia pomysłów, w której nikt się nie ubrudzi, za to każdy wyjdzie z wiedzą, narzędziami lub strategiami gotowymi do wdrożenia od zaraz.

Przewiń do góry